Niezwykła książka o hipnoterapii

Niezwykła książka o hipnoterapii

W podróży do świata duchowego

Hipnoza jest stanem fizjologicznym naszego umysłu, który zwany jest głębokim relaksem lub transem. Wykorzystuje się go w hipnoterapii i tak robi też doktor Michael Newton. Temat wzbudza kontrowersje, ale przez to jest ciekawy.

Życie między wcieleniami jest trzecią publikacją książkową Michaela Newtona. Książka ta może wywoływać u niektórych, zwłaszcza początkujących czytelników szok i niedowierzanie. Ci, którzy czytali poprzednie, nie będą aż tak zaskoczeni. Poznajemy relacje z wizyt w zaświatach. Tym razem nie znajdziemy informacji kim byli pacjenci w poprzednich wcieleniach. Nie jest to jednak konieczne, bo same wędrówki do innych rzeczywistości są fascynującym materiałem. Z kartki na kartkę rośnie nasza ciekawość i wręcz przyjemność z poznawania nieznanego.

Dzięki autorskim technikom regresji doktora Newtona można pozwolić ludziom w hipnozie pozwolić na powrót do swoich doświadczeń duchowych. Opisał je już wcześniej w swoich dwóch książkach – Wędrówka dusz i Przeznaczenie dusz a życie między wcieleniami jest niejako ich kontynuacją.

Doktor eksperymentuje, bo chce odpowiedzieć na dręczące prawie każdego pytania: kim jestem, skąd pochodzę i dlaczego tu i teraz się znalazłem?

Książka napisana jest ze strony hipnoterapeuty i przedstawia seans LBL (Life Between Lives). Autor robi to profesjonalnie i szczegółowo. Odpowiada też na pytanie, kto może wykonywać ten zawód, kto bezwzględnie się do tego nie nadaje. Jakie powinien posiadać predyspozycje, z jakimi problemami się liczyć, wybierając tę drogę.

Czy światopogląd pacjenta ma znaczenie?

Życie między wcieleniami jest również pewnym zamknięciem etapu zawodowego Newtona. Po przekroczeniu już 70 lat nie prowadzi już działalności terapeutycznej, a jedynie szkoli swoich następców. Ok. 30 kontynuatorów jego hipnoterapii działa na terenie USA i Europy. Tak samo, jak on muszą się oni zmagać z nieufnością wobec tego sposobu leczenia. Nawet ze strony samych zainteresowanych. W poszukiwaniu duchowej tożsamości wiele osób napotyka na mur swoich własnych uprzedzeń. Michael Newton podejmuje ten aspekt w swojej ostatniej książce – odnosi się do znaczenia światopoglądu osoby przychodzącej na sesję. Konkluzja doktora jest następująca: Pamięć duszy człowieka będącego w stanie nieświadomości o swoim życiu jest taka sama bez względu na poglądy.

Dzieła Newtona jest dla wszystkich, którzy interesują się kwestiami duchowymi, zastanawiają się nad tym samymi pytaniami, co doktor, chcą a przede wszystkim nie boją się spróbować na nie odpowiedzieć. Życie między wcielaniami może to ułatwić.

Kwiaty - obraz utworzony przez drobotdean - pl.freepik.com